D.U.K.

Dažnai Užduodami Klausimai apie Capstone mikroturbinas

Koks šios kogeneracinės jėgainės veikimo principas ir ar "aprišimo" schemos yra kuo nors specifinės?


Daugiau informacijos apie Capstone mikroturbinų veikimo pricipus yra gamintojo svetainėje - rekomenduojame apsilankyti: https://www.capstoneturbine.com/ Aprišimas - palyginti su kitais energiją generuojančiais įrenginiais (stūmokliniais ir kt.) Capstone mikroturbinos yra ženkliai labiau paruoštos naudojimui ir daug papildomų veiksmų nereikia (tokių, kaip variklio aušinimo sprendimų ir kt.). Aprišimo baigtumas yra apie 80proc.
Kaip mikroturbinos naudojamos šaldymo procese?


Šaldymas gaunamas trigeneracijos proceso metu - gautą šilumą konvertuoja į šaltį dviem būdais: 1. Įrengiamas absorbinis įrenginys, į kurį paduodamas karštas vanduo įėjime, o išėjime vandens temp. +5-7C 2. Galima įrengti kitą absorbinį įrengimą, ir šaldyti iki -25-27C.
Ar gali būti kombinuotos padėtys tarp šildymo žiemą ir šaldymo vasarą?


Galima keisti šilumos arba šalčio poreikį pagal sezoną arba vienu metu turėti/naudoti ir šilumą, ir šaltį - padalinti energiją.
Einamieji aptarnavimai. Kas kiek laiko atliekami? Kokios kainos?


Einamieji aptarnavimai - yra aptarnavimo reglamentas, kur pirmuosius du metus keičiami tik oro filtrai (užima ne daugiau, kaip 15 minučių), nėra tepalo, todėl jo keisti nereikia.

Palyginus su stūmokliniais įrengimais, remonto ir serviso sąnaudos yra daugiau kaip 10 kartų mažesnės.

Pirmas kapitalinis remontas daromas po 8 metų. Jis sudaro 25-30proc įrenginio vertės, atliekamas vietoje ir užtrunka iki 8val.
Kokia galėtų būti mikroturbinos kaina?


Priklausomai nuo konkretaus projekto ir reikalingų specifikacijų, galingumo, komplektacijos, įrenginio kaina gali svyruoti nuo 800-1300eur už 1kW galingumą. Kuo didesnis galingumas, tuo mažesnė kaina už 1kW/h. Orientacinis įrangos atsipirkimas (priklauso nuo kai kurių faktorių, kaip efektyviai panaudojami įrengimai) - iki 5 metų. Įrangos (mikroturbinų) tarnavimo laikas nuo 25 iki 40 metų.
Kokia kapitalinio remonto kaina?


Pirmasis kapitalinis remontas atliekamas po 8 metų. Jis sudaro 25-30 proc. įrenginio vertės, atliekamas vietoje ir užtrunka iki 8val.
Ar yra galimybė dūmus ataušinti per ekonomaizerį (be papildomos įrangos ir papildomų nuostolių)?


Per kaminą išeina 110C temperatūra - ją galima utilizuoti papildomai, bet reikia numatyti, kad išėjime būtų tinkamas slėgis, ir, kad išeinanti temperatūra nebūtų mažesnė nei rasos taško.

Mes galime konkrečiu atveju, žinodami poreikį, sukomplektuoti šilumos utilizatorius iš kitų gamintojų (nes Capstone jų negamina).
Ar Capstone kogeneracinės jėgainės veikia 100% autonomiškai (t.y. gali dirbti be personalo 24/7, iki einamųjų remontų)?


Taip, veikia 100 proc. autonomiškai ir gali dirbti 24/7 be personalo priežiūros. Visas darbo monitoringas vykdomas online. Per metus mikroturbinos dirba apie 8700 valandų be sustojimo.
Kiek sertifikuotų įmonių Lietuvoje gali atlikti šių įrenginių aptarnavimą?


Tik mūsų įmonė gali atlikti aptarnavimą. Reaguojame į iškvietimą iki 24h. Aptarnavimas vykdomas 24/7 online ir galima per atstumą atlikti kai kuriuos darbus, sureguliuoti veikimą.
Kokie reikalingi dūmtraukiai? Kokie jų aukščiai?


Priklauso nuo galingumo, bet kadangi tai yra pasaulyje patys "švariausi" įrengimai, tai kaminai gali būti pvz. nuo 1MW galingumo, telpančio į 1 jūrinį 40 pėdų konteinerį dūmtraukio aukštis gali būti 30-50cm.
Jei įrenginiai tokie "švarūs" tai jiems taikomi mažesni arba visai netaikomi taršos mokesčiai?


Išmetimai Nox iki 40mg, o ppm iki 9mg/m3, formaldehidų 0 (nulis). Taršos mokesčių nėra. Capstone mikroturbinos naudojamos net Kalifornijoje, kur yra griežčiausi ekologijos reikalavimai.
Ar prieš įrenginį privalo būti aukšto slėgio dujotiekis ar jau jame dujos suspaudžiamos iki 5,5 bar.?


Slėgiui pakelti (jeigu trasoje yra žemesnis nei 4,6bar) reikalingas papildomas kompresorius, kurį sukomplektuojame su įranga.
Dažniausiai miestuose būna tik skirstomieji vid. slėgio dujotiekiai, kiek gali kainuoti kompresorius ir koks jo resursas tarkim 900 kW/h elektrinei?


Dėl dujų slėgio pagal dujų tiekimo normatyvą dujininkai turi patiekti apie 6 atmosferas ir galima jų reikalauti, kad dujų paskistymo punkte pakeltų slėgį. Jeigu reiktų dujų kompresoriaus, tai kainuotų iki 5% nuo įrangos kainos.
Kur esate įrengę jėgaines ir ar galima aplankyti Jūsų pastatytą jėgainę?


Galima būtų aplankyti laiko patikrintas jėgaines Baltarusijoje - įrengta įvairių profilių firmose nuo šildymo iki garų ruošimo - nuo viešbučių, SPA centrų, paukštynų, grūdų, miltų, kepimo fabrikuose ir t.t. Iš viso įrengta virš 100vnt. mikroturbinų. Objektų sąrašą patalpinome tinklalapyje.