top of page

ENERGETIKOS SPRENDIMAI ir VERSLO GALIMYBĖS

Diegiami energetikos sprendimai yra naudojami NASA programose

Įmonių grupė veikia iš Lietuvos ir aptarnauja Šiaurės ir Centrinę Europos dalį.

Kogeneracinės energetikos sprendimų specialistai skaičiuoja, projektuoja, konsultuoja, įrengia ir įdiegia pažangiausių pasaulyje gamintojų sprendimus ir suteikia visas garantijas.

Kogeneracija ir trigeneracija - procesai, kurių metu, pasitelkiant energijos šaltinį (pvz. gamtines dujas, LNG, LPG, skystas kuras) yra gaminama elektra ir šiluma, arba šaltis. Esant reikalui, išgauta šilumos energija paverčiama elektros energija - taip efetyviausiai panaudojami ištekliai. Įrangos efektyvumo koeficientas siekia iki 90proc.

Vykdomas energetikos monitoringas, skaičiavimai ir analizė, finansavimas, įrengimas iki rakto ir garantinis bei pogarantinis aptarnavimas.

TRUMPAI APIE SALA ENERGY

SALA ENERGY dirba energetikos srityje ir kartu su partneriais diegia efektyvius energetikos sprendimus. Bendradarbiaudami su lyderiaujančiais įmonės „Capstone Turbine Corporation“ JAV atstovais įmonė įrengia mikroturbinas, veikiančias koogeneracijos ir trigeneracijos principu (vienalaikė, to paties proceso metu, šilumos/šalčio ir elektros energijos gamyba). Energetiniai sprendimai aktualūs ir pritaikomi verslui: viešbučiai, SPA centrai, gyvulininkystės/paukštininkystės ūkiai, šiltnamiai, šaldymo sandėliai, gamybos pramonė ir namų ūkiai - visur, kur yra elektros ir šilumos/šalčio poreikis.

Įmonė konsultuoja, apskaičiuoja energijos poreikį ir atsipirkimą, tiekia įrangą ir mikroturbinas, teikia garantinio ir pogarantinio aptarnavimo paslaugas. Įmonė bendradarbiauja su pasaulyje pripažintais kogenaracinės energetikos įrenginių gamintojų atstovais.

Įmonė organizuoja energijos poreikio/sąnaudų ir investicijų monitoringą ir skaičiavimus.

 

Apie Capstone turbinas

Capstone mikroturbinų našumas gali būti nuo 30kW, 65kW, 200kW ir didinamas, apjungiant turbinas į blokus – iki 30MW elektros energijos ir nuo 50kW iki 50MW šilumos energijos – viskas priklauso nuo konkrečių energetinių poreikių.

Šių mikroturbinų unikali technologija praktiškai nereikalauja priežiūros ir dažno aptarnavimo, nes rotorių darbui nereikalingas tepimas ir specialus vėsinimas (vyksta oru) - jų darbo metu praktiškai nėra trinties, todėl pirmasis generalinis aptarnavimas reikalingas tik po 60,000 darbo valandų, o darbo laikas matuojamas dešimtmečiais. Nuo kompanijos „Capstone Turbine Corporation“ įsteigimo 1988m. iki 2017m. yra įrengta virš 9000 mikroturbinų sistemų iš viso 794MW, o vien tik per 2016m. įrengta 60MW. Įmonės partneriai yra įdiegę apie 30 proc. visos įrangos.

Turbinos atitinka aukščiausius pasaulyje ekologinius reikalavimus ir dirbdamos neskleidžia triukšmo (pvz. 65kW mikroturbina 10m atstumu skleidžia 60dB garsą kaip lietaus arba įprastinės kalbos), todėl jos ypatingai tinka poilsio, gyvenamųjų ir administracinių ūkių aptarnavimui, įrengiant praktiškai bet kur (šalia pastato, rūsyje arba ant stogo).

Mikroturbinų energijos šaltiniai gali būti įvairūs: gamtinės dujos (aukšto arba žemo slėgio), LNG suskystintos dujos, naftos dujos, neišvalytos dujos su aukštu  (iki 7%) sieros kiekiu, biodujos, nutekamųjų vandenų dujos, skystas dyzelinis kuras arba žibalas.

Mikroturbinų sistemų atsipirkimo terminai priklauso nuo kelių faktorių, bet vertinant dabartines energetikos ir paslaugų kainas Lietuvoje, jeigu kuro šaltinis – gamtinės dujos, o vartotojas naudojasi pagaminta elektra ir šiluma, atsipirkimas gali būti skaičiuojamas nuo 2-3 metų.

 

Visų sistemų veikimas yra stebimas ir analizuojamas nuotoliniu būdu – tai leidžia realiu laiku stebėti darbą, analizuoti duomenis, greitai reaguoti ir tinkamai aptarnauti.

bottom of page